Filtrování obrázků podle typu licence

Filtr podle licence vám umožní vyhledat obrázky, které jsou k dispozici k osobnímu nebo komerčnímu použití.

Když potřebujete najít obrázky, které byste mohli využít, sdílet nebo upravit pro osobní nebo komerční použití, použijte filtr licencí. Tento filtr je založen na službě Licenční systém Creative Commons. Vyberte možnost filtru a ve výsledcích se objeví obrázky, které odpovídají vašemu zamýšlenému použití.

Filtrování podle licence

V následujícím seznamu jsou popsané možnosti, podle kterých můžete filtrovat, a možné způsoby použití obrázků:

  • Veřejná doména: Tvůrce obrázku se zřekl svých výhradních práv v maximálním rozsahu povoleném zákonem. Přečtěte si o této možnosti víc.
  • K volnému sdílení a použití: Obrázky můžete sdílet a používat. Změny a úpravy asi nebudou povolené. Dál taky asi nebude povolené upravování, sdílení a využívání obrázků ke komerčním účelům. Tato možnost obvykle zahrnuje nejvíc výsledků.
  • K volnému sdílení a komerčnímu použití: Obrázky můžete sdílet a používat k osobním i komerčním účelům. Změny a úpravy pro osobní nebo komerční účely asi nebudou povolené.
  • K volnému sdílení, úpravám a použití: Obrázky můžete upravovat, sdílet a používat. Upravování, sdílení a využívání obrázků ke komerčním účelům asi nebude povolené.
  • K volnému sdílení, úpravám a komerčnímu použití: Obrázky můžete upravovat, sdílet a používat k osobním i komerčním účelům. Tato možnost obvykle zahrnuje nejmíň výsledků.

Po nalezení obrázku

Až najdete obrázek, který by se vám hodil, přejděte na web, ze kterého pochází, a ověřte typ jeho licence. Pak přejděte na stránku přejděte na web Creative Commons a důkladně si prostudujte informace o daném typu licence a jejích podmínkách, omezeních a požadavcích na uvedení zdroje. Po dokončení tohoto průzkumu byste měli plně rozumět tomu, jak a kdy můžete obrázek použít.

Poznámka

Bing neověřuje ani nepotvrzuje, že k obrázku je přidružená konkrétní licence nebo že můžete obrázek použít v rámci dané licence.

Pokud máte dotazy k licencím, podívejte se na stránku nejčastější dotazy na webu Creative Commons.

Pokud filtrované výsledky zahrnují obrázky, které neodpovídají vybrané licenci, klikněte v dolní části stránky s výsledky hledání obrázků na Váš názor a dejte nám o tom vědět.

See more videos...