Kaitske end ründevara ja andmepüügi eest

Vaadake, miks me teavitame teid veebisaitide eest, mis võivad olla kahjulikud või ohtlikud ja mida veebisaitide omanikud probleemi lahendamiseks teha saavad.

Ründevara tähendab pahatahtlikku tarkvara. See on programm või fail, näiteks viirus, ussviirus või Trooja hobune, mille eesmärk on süsteemi kahjustada või selle tööd häirida. Bing blokeerib otsingutulemustes potentsiaalselt ohtlike saitide lingid ja annab teile teada, et sait võib levitada ründetarkvara, mis võib teie arvutit kahjustada.

Andmepüük (inglise keeles hääldub sarnaselt kalapüügile) on arvutikasutajate meelitamine pettusega meilisõnumi, veebisaidi või telefonikõne kaudu isiku- või finantsandmeid avaldama. Levinud andmepüügipettus algab meilisõnumiga, mis näeb välja nagu ametlik teade usaldusväärsest allikast, nt pangast, krediitkaardifirmast või hea mainega veebikaupmehelt. Meilisõnumis suunatakse saajad pettusega seotud veebisaidile, kus neil palutakse esitada isikuandmeid (nt konto number või parool). Seda teavet kasutatakse tavaliselt identiteedi varguseks. Lisateave andmepüügisõnumite, linkide või telefonikõnede tuvastamine kohta.

Miks on sait märgitud kahjulikuks?

Sait märgitakse kahjulikuks juhul, kui Bing leiab indekseerimise käigus saidi lehtedelt kahjulikku sisu. Kahjulik sisu hõlmab muuhulgas ründekoodi, mis võib teie arvutisse alla laadida ründetarkvara. Bing soovitab selliste lehtede külastamisest hoiduda. Ohtlike allalaadimiste vältimiste kohta leiate lisateavet veebisaidilt Microsofti ohutus- ja turbekeskus.

Miks näen ainult hoiatusteadet? Miks saiti registrist ei eemaldata?

Kahjulikuks märgitud saidid on tihti ehtsad saidid, mida pahatahtlik kolmas osapool saidi omaniku teadmata kuritarvitab. Kuna Bing soovib teile pakkuda asjakohaseid ja ohutuid otsingutulemusi, otsustasime lisada veebilehe asjakohaste tulemuste hulka, kuid kuvame ka hoiatuse võimalikust ohust teavitamiseks.

Veebisaitide omanikud:

Kui olete veebisaidi omanik, siis saate vaadata lisateavet oma saidi, meie ülevaatusprotsessi ja ründevara eemaldamise kohta teenuse Bingi veebiülem spikrist ja juhistest:

Mõni kirjeldatud funktsioon või funktsionaalsus ei pruugi olla saadaval teie riigis või piirkonnas.

See more videos...