כיצד Bing מספק תוצאות חיפוש

מדוע אנחנו מסירים תוצאות או קישורים לאתרים או לתכנים שמכילים פגיעה בילדים, דואר זבל, תכנים מוגנים, תכנים משמיצים, תכנים פרטיים או, בארצות ובאזורים מסוימים, תכני מבוגרים.

כמנוע חיפוש מקוון, המטרה העיקרית של Bing היא לחבר משתמשים לתוצאות החיפוש הרלוונטיות ביותר באינטרנט — לספק גישה לתוכן איכותי שיוצרים מפרסמים באינטרנט. לשם כך, Bing סורק באופן אוטומטי את האינטרנט כדי לבנות אינדקס של דפים חדשים ומעודכנים (כתובות URL) שיוצגו כאוסף תוצאות חיפוש רלוונטיות לחיפוש או לפעולה שיזם המשתמש. התוכן של דפים אלה עשוי להפנות או להכיל משאבים ותכנים מקוונים שונים, לרבות אתרי אינטרנט, תמונות, סרטונים, מסמכים ופריטים נוספים. תוצאות החיפוש נוצרות על-ידי שימוש באלגוריתמים של מחשב לצורך התאמת מונחי החיפוש שהזנת עם התוצאות שקיימות באינדקס שלנו. באופן כללי, אנו מנסים לספק אוסף מקיף ושימושי ככל האפשר של תוצאות החיפוש המוצגות. אנחנו מעצבים — ומשפרים ללא הרף — את האלגוריתמים שלנו כדי לספק את התוצאות הרלוונטיות והשימושיות ביותר.

כשירות המונע על-ידי אלגוריתמים, Bing אינו שולט בפעולה או בעיצוב של אתרי האינטרנט הכלולים באינדקס, ואין לו שליטה על התוכן שאתרי האינטרנט הכלולים באינדקס מפרסמים. כל עוד אתר האינטרנט ממשיך לשמור על זמינותו של המידע באינטרנט ולמנגנוני סריקה, המידע יהיה זמין דרך Bing או דרך מנועי חיפוש אחרים.

הערה

אם המידע כבר הוסר מאתר האינטרנט אבל עדיין מופיע בתוצאות החיפוש של Bing, תוכל להשתמש בכלי הסרת התוכן כדי להגיש בקשה להסרת דף או להסרת מטמון מיושן. לקבלת מידע נוסף על כלי הסרת התוכן, עבור אל העזרה והמדריכים מסוג &'כיצד לבצע' של מנהל אתר של Bing.

Microsoft מכבד את חופש הביטוי. אם Microsoft מקבל בקשות להסיר תוכן מאנשים, עסקים וממשלות, במקרים מוגבלים, שבהם קיימים חששות של איכות, בטיחות, בקשת משתמשים, חוקים רלוונטיים ו/או מדיניות ציבורית, Bing עשוי להסיר תוצאות, להודיע למשתמשים על סכנות מסוימות או לספק למשתמשים אפשרויות להתאים אישית את התוכן שלהם. Bing מגביל את הסרת תוצאות החיפוש לקבוצת מצומצמת של נסיבות ותנאים, כדי שלא להגביל את גישתם של משתמשי Bing למידע רלוונטי.

להלן תיאור של הדרכים והמצבים שבהם Bing עושה זאת. Bing עושה כל מאמץ לשמור על שקיפות בעת הסרת תוצאות חיפוש. הדבר כולל הצגת הודעה למשתמשים לגבי ההסרה של תוצאות חיפוש בתחתית הדף. בנוסף, אנחנו מפרסמים מידע אודות הסרת תוצאות חיפוש על ידי Bing כחלק מ- Microsoft דוח בקשות הסרת תוכן.

בקשות משפטיות ממשלות, יחידים או גורמים אחרים

במדינות מסוימות קיימים חוקים או תקנות, אשר חלים על ספקי שירותי החיפוש ומחייבים להסיר את הגישה לדפים מסוימים הכלולים באינדקס. חלק מהחוקים הללו מתירים לאנשים או לישויות מסוימות לדרוש הסרה של תוצאות (למשל בגין הפרת זכויות יוצרים, הוצאת דיבה, לשון הרע, פרטים אישיים מזהים, שפה פוגענית או זכויות אישיות אחרות), בעוד אחרים מנוהלים ונאספים על-ידי הממשלה.

כאשר Microsoft מבקבל בקשה או דרישה, Bing מאזן את התמיכה בחופש הביטוי ובגישה חופשית לתוכן רלוונטי עם הציות לחוק המקומי. אנו בוחנים ומעריכים את הבקשה או הדרישה, כולל הסיבה והבסיס לבקשה או לדרישה, את הסמכות או הזכויות של הגוף המבקש, את המדיניות הרלוונטית שלנו והמחויבות שלנו למשתמשים בכל הנוגע לחופש הביטוי, ומחליטים האם ובאיזו מידה עלינו להסיר את הגישה לתוכן.

דוגמאות לתחומי בקשה משפטית עם גישות גלובליות

חומרי ניצול מיני של ילדים

הייצור וההפצה של חומרי ניצול מיני של ילדים, וכן הגישה אליהם, מגונים בכל העולם ובדרך כלל אינם חוקיים. למרבה הצער, תופעת הפגיעה בילדים אינם חדשה, אולם האינטרנט מספק הזדמנויות חדשות למי שמועדים לבצע פשעים כנגד ילדים. Bing משתף פעולה עם אחרים בקבוצות טכנולוגיה ותעשייה, רשויות אכיפת החוק וארגונים ממשלתיים ולא-ממשלתיים כדי לסייע להפסקת ההפצה של תוכן נוראי זה באינטרנט. דרך אחת שבה אנו עושים זאת היא הסרת דפים אשר נסקרו על-ידי רשויות מהימנות (אם זוהו דרך Microsoft PhotoDNA) ונמצא כי הם מכילים ניצול מיני של ילדים או פגיעה בילדים או קשורות בניצול או בפגיעה כאלה.

במיוחד, אנו מסירים מהאינדקס שלנו דפים שזוהו על-ידי ה- Internet Watch Foundation (בריטניה), NCMEC (ארה"ב) ו- FSM (גרמניה), לפי שיקול דעתם הבלעדי, כמארחים או מספקים גישה לחומרי ניצול מיני של ילדים. הסרת קישורים אלה מתוצאות החיפוש המוצגות אינה חוסמת את הגישה לתכנים דרך האינטרנט ואינה מונעת את גילויים דרך אמצעים אחרים מלבד Bing, אולם היא מפחיתה את יכולתם של מי שמחפשים תכנים אלה או מרווחים מהם.

הפרת זכויות יוצרים

Bing מעודד כיבוד של קניין רוחני, לרבות זכויות יוצרים, תוך הכרה בזכויות המשתמשים לעשות שימושים המותרים תחת חוקי זכויות היוצרים הקיימים. Bing עשוי להסיר מתוצאות החיפוש קישורים לדפי אינטרנט שמכילים חומרים המפרים את הזכויות של בעלי תוכן המוגן בזכויות יוצרים, בתנאי שאנו מקבלים הודעה משפטית מספקת אודות הפרת זכויות היוצרים מהבעלים של זכויות היוצרים או מסוכן מוסמך.

אם אתה מחזיק בזכויות וחושש שקניין אינטלקטואלי שלך מופר בתוכן של אתר שמקושר על-ידי Bing, או מודעה של Bing, אנא עיין ב- דף דיווח על הפרה.

איכות, בטיחות ובקשת משתמשים

בנסיבות מסוימות הקשורות לאיכות, בטיחות ובקשות של משתמשים, ייתכן שיוחלט להסיר תוצאות מסוימות מ- Bing, או שאנו עשויים לספק למשתמשים אזהרות, הסברים או אפשרויות להתאמה אישית של התוצאות.

דוגמאות לאיכות, בטיחות ובקשת משתמשים

ספאם

דפים מסוימים שנלכדים בתוצאות של Bing מתבררים כדפים בעלי ערך מועט או אפסי מבחינת המשתמשים, וכן עשויים להיות בעלי מאפיינים אשר מטפלים באופן מלאכותי באופן שבו מערכות החיפוש והפרסום עובדות, וזאת על מנת לעוות את הרלוונטיות שלהם ביחס לדפים שמספקים מידע רלוונטי יותר. כמה מדפים אלה כוללים פרסומות בלבד, ו/או קישורים לאתרי אינטרנט אחרים אשר מכילים בעיקר פרסומות ללא תוכן, או תכנים שטחיים בלבד בהקשר עם נושא החיפוש. כדי לשפר את חוויית החיפוש עבור המשתמשים ולספק תוכן רלוונטי יותר, ייתכן שיוסרו מ- Bing תוצאות חיפוש שכאלה, או שאנו נתאים את האלגוריתמים של Bing על מנת להעניק עדיפות לדפים שימושיים ורלוונטיים יותר בתוצאות החיפוש.

פרטים אישיים רגישים, לרבות הפצה ללא הסכמה של תמונות אינטימיות

מעת לעת, דפי אינטרנט אשר מתפרסמים בפומבי עשויים להכיל - בין אם בשוגג ובין אם במודע - פרטים אישיים רגישים אשר מתפרסמים ללא הסכמתו של האדם המזוהה בתוכן, או בנסיבות שיוצרות סיכוני אבטחה או סיכונים לפרטיות. עם הדוגמאות נמנים פרסום בשוגג של רשומות פרטיות, מספרי טלפון פרטיים, מספרי זיהוי וכדומה, או פרסום מכוון וזדוני של סיסמאות דואר אלקטרוני, הרשאות כניסה, מספרים של כרטיסי אשראי או כל נתון אחר שמיועד לשמש להונאה או לפריצה למחשבים. לאחר אימות, יוסרו מ- Bing תוצאות חיפוש כאלה.

דוגמה נוספת היא כאשר מישהו משתף תמונות אינטימיות של אדם אחר באינטרנט, ללא הסכמתו של האדם האחר. מבחינה תרבותית, זוהי הפרה בוטה של הפרטיות אשר זכתה לכינוי "פורנוגרפיית נקמה". לאחר בדיקה ואימות, ייתכן שיוסרו מתוצאות החיפוש של Bing קישורים לתמונות ולסרטונים של פורנוגרפיית נקמה כדי לסייע לקרבנות לקבל חזרה את השליטה בתמונות ובפרטיות שלהם. כדי לדווח על תמונות וסרטונים לא מורשים באינטרנט, על מי שנפלו קרבן למלא טופס בדף הדיווח שלנו.

כפי שמצוין בטופס, המידע יישאר זמין באינטרנט גם אם Bing הסיר תוצאת חיפוש רלוונטית. הבעלים של האתר הוא האדם שאליו יש לפנות בחששות לפגיעה בפרטיות בנוגע למידע שהוא מפרסם, והטופס מנחה את מי שנפלו קרבן לפנות לבעלי האתר בבקשה להסיר את התוכן מהאינטרנט.

תוכן למבוגרים

Bing מספק את הגדרות חיפוש בטוח, אשר מאפשרות למשתמשים להגדיר את סוג הסינון של תכני המבוגרים אשר ברצונם להחיל על תוצאות החיפוש שלהם. Bing מעוניין למנוע הצגת תוכן שעלול להיות פוגע או מזיק, כאשר תוכן כזה לא התבקש. כברירת מחדל, ברוב הארצות או האזורים, מצב 'חיפוש בטוח' מוגדר כמתון, הגדרה שמגבילה את תוצאות החיפוש המתאפיינות במיניות חזותית, אולם אינה מגבילה את הטקסט המיני.

הערה

ייתכנו הבדלים בין ארצות ואזורים במנהגים המקומיים, בנורמות דתיות או תרבותיות או בחוקים המקומיים בנוגע להצגת תוכן למבוגרים (או תוצאות חיפוש שמאפשרות גישה לתוכן למבוגרים). ייתכן שהדבר ישפיע על הגדרת ברירת המחדל של 'חיפוש בטוח' עבור Bing בארצות/אזורים מסוימים. אנו משתדלים לבחון מחדש הגדרות אלה בהתאם להתפחות החוקים, המנהגים והנורמות המקומיות.

אזהרות (מכירה לא חוקית של תרופות, תוכנות זדוניות)

כאשר קיים סיכון משמעותי לנזק חמור לציבור מרכישה מקוונת של תרופות לא בטוחות, תרופות מזויפות או תרופות לא חוקיות אחרות (תרופות לא חוקיות) או מגישה לאתרים שלפי חשד סביר כוללים תוכנות זדוניות, Bing מעוניין לעזור למשתמשים לקבל החלטות נבונות. לאור מטרה זו, אנו מספקים שורה של אזהרות באתר Bing.com כדי לספק למשתמשים שלנו יותר מידע אודות הסכנות שכרוכות בביקור באתרים לא בטוחים. אנו לא נמנע ממשתמש לבקר באתרים אלה. עם זאת, האזהרה תתריע בפני משתמשים על הסכנות ותספק קישורים למשאבים שבהם המשתמש יכול לקבל מידע נוסף אודות בחירת בית מרקחת מקוון בטוח.

לגבי תרופות לא חוקיות, אזהרה זו תופיע אם משתמש של Bing בוחר אתר תרופות שזוהה על-ידי מנהל המזון והתרופות של ארה"ב (FDA) כבית מרקחת מקוון מזויף העוסק בפעילות לא חוקית, כגון הצעת תרופות מרשם שעלולות להיות מסוכנות, שלא אושרו ושנושאות סימן מסחרי מזויף למשתמשים בארה"ב.

נושאים קשורים

הסר דפי מטמון מ- Bing
שלח בקשה להסרת תוכן מ- Bing
דווח על תוכן פוגעני
חסום תכני מבוגרים באמצעות חיפוש בטוח

See more videos...