Aizsardzība pret ļaunprogrammatūru un pikšķerēšanu

Uzziniet, kāpēc mēs paziņojam jums par potenciāli kaitīgām vai bīstamām vietnēm un kā vietņu īpašnieki var to novērst.

Ļaunprogrammatūra ir ļaunprātīga programmatūra — programma vai fails, kas ir īpaši izstrādāts ar mērķi bojāt sistēmu vai traucēt tās darbību, piemēram, vīruss, tārps vai Trojas zirgs. Pakalpojuma Bing meklēšanas rezultātos tiek atspējotas potenciāli bīstamas saites, un jums tiek paziņots, ka no vietnes var tikt lejupielādēta ļaunprātīga programmatūra, kas var kaitēt jūsu datoram.

Pikšķerēšana (asociatīva saikne ar makšķerēšanu) ir veids, kā apmānīt datora lietotājus atklāt viņu personisko vai finanšu informāciju e-pasta ziņojumos, vietnē vai veicot tālruņa zvanu. Bieži vien pikšķerēšanas shēma sākas ar e-pasta ziņojumu, kas šķiet oficiāls paziņojums no uzticama sūtītāja, piemēram, bankas, kredītkaršu uzņēmuma vai uzticama tiešsaistes tirgotāja. E-pasta ziņojumā adresāti tiek novirzīti uz krāpniecisku vietni, kur tiem tiek lūgts sniegt personisku informāciju, piemēram, konta numuru vai paroli. Šo informāciju pēc tam parasti lieto identitātes zādzībai. Papildinformācija par atpazīst pikšķerēšanas e-pasta ziņojumus, saites vai tālruņa zvanus.

Kāpēc vietne ir atzīmēta kā kaitīga?

Vietne tiek atzīmēta kā kaitīga, ja Bing parastās indeksēšanas laikā tiek konstatēts, ka kādā no vietnes lapām ir ietverts kaitīgs saturs. Kaitīgs saturs ir, piemēram, uzbrukuma kods, kas var izraisīt ļaunprātīgas programmatūras lejupielādi jūsu ierīcē. Bing komanda neiesaka apmeklēt šīs lapas. Lai saņemtu papildinformāciju par to, kā nepieļaut bīstama satura lejupielādi, apmeklējiet vietni Microsoft drošības centrs.

Kāpēc tiek parādīts tikai brīdinājuma ziņojums? Kāpēc vietne netiek noņemta no indeksa?

Kā bīstamas atzīmētās lapas bieži vien ir ietvertas uzticamās vietnēs, kuras, vietnes īpašniekam nezinot, ir ļaunprātīgi izmantojusi kāda trešā puse. Pakalpojuma Bing mērķis ir sniegt atbilstošus un drošus meklēšanas rezultātus, tāpēc šīs tīmekļa lapas tiek ietvertas atbilstošo meklēšanas rezultātu kopā, taču tām tiek arī pievienots brīdinājuma ziņojums.

Informācija vietņu īpašniekiem

Ja esat vietnes īpašnieks, varat saņemt papildinformāciju par savu vietni un mūsu pārskatīšanas procesu sadaļā Bing tīmekļa pārzinis palīdzība un ieteikumi:

Daži šeit aprakstītie līdzekļi un funkcijas, iespējams, nav pieejami jūsu valstī vai reģionā.

See more videos...