Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem i wyłudzaniem informacji

Dlaczego powiadamiamy o potencjalnie szkodliwych lub niebezpiecznych witrynach i co ich właściciele mogą zrobić, aby rozwiązać problem.

Złośliwe oprogramowanie to program lub plik przygotowany specjalnie w celu uszkodzenia systemu albo przerwania jego działania, na przykład wirus, robak lub koń trojański. Usługa Bing blokuje łącza do potencjalnie niebezpiecznych witryn w wynikach wyszukiwania, a także powiadamia, że z danej witryny można pobrać złośliwe oprogramowanie powodujące uszkodzenie komputera.

Wyłudzanie informacji polega na skłonieniu użytkownika komputera do ujawnienia danych osobowych lub finansowych za pośrednictwem wiadomości e-mail, witryny sieci Web lub w rozmowie telefonicznej. Typowe oszustwo mające na celu wyłudzenie informacji zaczyna się od wiadomości e-mail wyglądającej jak oficjalne zawiadomienie z zaufanego źródła, na przykład banku, operatora kart kredytowych lub wiarygodnego sklepu internetowego. Adresat wiadomości e-mail jest przekierowywany do fałszywej witryny sieci Web, gdzie jest następnie proszony o podanie danych osobowych, na przykład numeru konta lub hasła. Te dane są zazwyczaj używane do kradzieży tożsamości. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij łącze rozpoznawanie wiadomości e-mail, łączy lub rozmów telefonicznych mających na celu wyłudzenie informacji.

Dlaczego witryna została oznaczona jako szkodliwa?

Witryna jest oznaczana jako szkodliwa, gdy usługa Bing wykryje szkodliwą zawartość na jednej z jej stron podczas zwykłego procesu indeksowania. Może to być kod ataku umożliwiającego pobranie złośliwego oprogramowania na Twój komputer, ale nie tylko. Usługa Bing zaleca unikanie wizyt na takich stronach. Aby uzyskać więcej informacji o unikaniu pobierania niebezpiecznych plików, odwiedź Centrum bezpieczeństwa & i zabezpieczeń Microsoft.

Dlaczego tylko komunikat ostrzegawczy? Dlaczego witryna nie została usunięta z indeksu?

Strony oznaczone jako szkodliwe często znajdują się w legalnej witrynie, która została przejęta przez intruza bez wiedzy właściciela witryny. Ponieważ w usłudze Bing chcemy zapewniać wyniki bezpieczne, ale też istotne, zdecydowaliśmy się na umieszczenie strony internetowej w zestawie istotnych wyników, ale także powiadomienie Cię przy użyciu komunikatu ostrzegawczego.

Dla właścicieli witryn sieci Web

Właściciele witryn sieci Web mogą uzyskać szczegółowe informacje o swojej witrynie i naszym procesie weryfikacji w plikach pomocy i przewodnikach Bing dla webmasterów.

Niektóre z opisanych tutaj funkcji mogą być niedostępne w Twoim kraju lub regionie.

See more videos...