Informacje medyczne w witrynie Bing

Zobacz, jak Bing weryfikuje nasze treści medyczne z pomocą ekspertów.

Informacje medyczne w witrynie Bing pochodzą od zaufanych dostawców treści medycznych i z bazy wiedzy Bing. Informacje na temat wielu schorzeń są weryfikowane przez zespół medyków.

Jakie informacje medyczne są dostępne w witrynie Bing?

  • Schorzenia: Dowiedz się o przyczynach, objawach, profilaktyce, powikłaniach, diagnostyce, leczeniu i specjalistach, z którymi możesz się skonsultować.
  • Badania diagnostyczne: Jak się przygotować, czego się spodziewać, jakie są zagrożenia i ewentualne powikłania oraz jak interpretować wyniki badań.
  • Metody leczenia: Dowiedz się, czego się spodziewać przed leczeniem, w jego trakcie oraz po zakończeniu, a także o ryzykach i powikłaniach.
  • Objawy: Najczęstsze przyczyny, kiedy należy udać się do lekarza i opcje samoopieki.
  • Leki: Skutki uboczne, interakcje i ostrzeżenia.

Z jakich źródeł korzysta witryna Bing do podawania informacji medycznych?

Informacje o lekach w witrynie Bing pochodzą z bazy First Databank i innych medycznych witryn internetowych. Informacje na temat schorzeń, objawów, badań i metod leczenia pochodzą z witryny Focus Medica. Informacje te są weryfikowane przez zespół medyków. Zespół nie weryfikuje określonych terminów w wyszukiwarce Bing ani wyników wyświetlanych dla tych terminów. Aktualny skład zespołu:

  • Dr Bo Burns, dyplomowany osteopata, FACEP, członek fundacji The George Kaiser Family Foundation, kierownik Katedry Medycyny Ratunkowej (Uniwersytet w Oklahomie)
  • Dr n. med. Ilya Aleksandrovskiy (Uniwersytet w Buffalo)
  • Dr Patrick Kearns, mgr w dziedzinie zdrowia publicznego (Harvard Medical School), absolwent studiów podyplomowych w zakresie dydaktyki medycznej (Uniwersytet w Glasgow), członek MRCP (UK)
  • Dr Rahul S. Gandhi, mgr w dziedzinie zdrowia publicznego (Harvard Medical School), MBChB (Uniwersytet w Auckland)

Podczas wyszukiwania informacji medycznych możesz zobaczyć sekcję „Inni szukali również”. Te informacje czerpiemy ze sposobów wyszukiwania informacji przez naszych użytkowników oraz z naszej bazy wiedzy.

Szukając objawu, możesz natknąć się na sekcję „Powiązane schorzenia“. Te informacje czerpiemy z wyników wyszukiwania oraz naszej bazy wiedzy. Sprawdzamy te wyniki pod kątem trafności.

W jaki sposób Bing zapewnia informacje medyczne w różnych językach?

Bing pobiera dane ze źródeł zewnętrznych i tłumaczy je. Jeśli to konieczne, uzupełniamy informacje danymi z lokalnych witryn medycznych. Tłumaczenia informacji medycznych mają charakter informacyjny i nie mogą pełnić roli porady medycznej. Dane źródłowe nie są weryfikowane przez Microsoft i nie możemy zagwarantować, że są w pełni prawidłowe.

Kiedy zasięgnąć porady lekarza

Informacje medyczne w witrynie Bing nie mogą pełnić roli porady medycznej i nie mają zastosowania do każdej osoby. Jeśli niepokoi Cię kwestia o charakterze medycznym, skontaktuj się z przedstawicielem służby zdrowia. W nagłych przypadkach należy natychmiast zadzwonić do lekarza lub pod lokalny numer alarmowy.

Jak zgłaszać nieprawidłowe informacje

Jeśli chcesz wyrazić opinię na temat informacji medycznych w witrynie Bing, skorzystaj z linku Opinie u dołu strony.

Note

Oferowane informacje medyczne dotyczą tylko najczęściej wyszukiwanych tematów i nie stanowią wyczerpującej listy schorzeń i metod leczenia.

See more videos...