Filtrovanie obrázkov podľa typu licencie

Pomocou filtra podľa licencií môžete nájsť obrázky, ktoré môžu byť k dispozícii na osobné alebo komerčné účely.

Keď potrebujete nájsť obrázky, ktoré by ste mohli použiť, zdieľať alebo upraviť na osobné alebo komerčné účely, použite filter podľa licencií. Filter je založený na Systém licencovania spoločnosti Creative Commons. Po výbere možnosti filtrovania sa zobrazia výsledky hľadania obrázkov vhodných na vami vybratý spôsob použitia.

Informácie o filtrovaní podľa licencií

Možnosti, podľa ktorých môžete filtrovať, a spôsob ich použitia:

  • Verejná doména: Tvorca obrázka sa vzdal výhradných práv do maximálnej miery povolenej zákonom. Ďalšie informácie.
  • Neobmedzené zdieľanie a používanie: Obrázky môžete zdieľať a používať. Zmeny a úpravy však možno povolené nie sú. Povolené možno nie je ani ich upravovanie, zdieľanie a používanie na komerčné účely. Táto možnosť zväčša poskytuje najviac výsledkov.
  • Neobmedzené zdieľanie a používanie na komerčné účely: Obrázky môžete zdieľať aj používať na osobné a komerčné účely. Zmeny a úpravy na osobné alebo komerčné účely možno nie sú povolené.
  • Neobmedzené upravovanie, zdieľanie a používanie: Obrázky môžete upravovať, zdieľať a používať. Upravovanie, zdieľanie a používanie na komerčné účely možno nie je povolené.
  • Neobmedzené upravovanie, zdieľanie a používanie na komerčné účely: Obrázky môžete upravovať, zdieľať aj používať na osobné a komerčné účely. Táto možnosť zväčša poskytuje najmenej výsledkov.

Po nájdení obrázka

Keď nájdete požadovaný obrázok, prejdite na pôvodnú webovú lokalitu obrázka a zistite, aká licencia sa v skutočnosti na obrázok vzťahuje. Potom prejsť na webovú lokalitu spoločnosti Creative Commons a pozorne si prečítajte licenciu a jej ustanovenia, obmedzenia a požiadavky na priradenie. Keď si pozriete všetky tieto informácie, mali by ste vedieť, ako a kedy môžete obrázok používať.

Poznámka

Bing neoveruje ani nezodpovedá za to, či je konkrétna licencia priradená k niektorému z obrázkov a či daný obrázok môžete v rámci tejto licencie používať.

V prípade otázok týkajúcich sa licencií si pozrite Najčastejšie otázky o spoločnosti Creative Commons.

Ak vyfiltrované výsledky zahŕňajú obrázky, ktoré nezodpovedajú vybratej licencii, v dolnej časti stránky s výsledkami hľadania obrázkov kliknite na položku Odozva a oznámte nám to.

See more videos...