Resimleri lisans türüne göre filtreleyin

Kişisel veya ticari kullanım için kullanılabilecek görüntüleri bulmak için lisans filtresini kullanın.

Kişisel veya ticari kullanım amacıyla kullanabileceğiniz, paylaşabileceğiniz veya değiştirebileceğiniz resimler aradığınızda lisans filtresini kullanın. Filtre, Creative Commons lisans sistemi öğesini temel almaktadır. Amaçladığınız kullanıma uygun düşen resim sonuçlarını görmek için bir filtre seçeneği seçin.

Lisans filtreleme hakkında

Filtre uygularken kullanabileceğiniz seçenekler ve nasıl kullanabileceğiniz aşağıda anlatılmaktadır:

  • Ortak etki alanı: Resmi oluşturan kişi, yasaların izin verdiği azami ölçüde münhasır haklarından vazgeçmiştir. Daha fazla bilgi edinin.
  • Paylaşmak ve kullanmak serbesttir: Bunları paylaşabilir ve kullanabilirsiniz. Değiştirmeye ve düzenlemeye izin verilmemiş olabilir. Ayrıca değiştirmek, paylaşmak ve ticari amaçlarla kullanmaya izin verilmemiş olabilir. Bu seçenek genellikle en çok sonuç veren seçenektir.
  • Ticari amaçlarla paylaşmak ve kullanmak serbesttir: Kişisel veya ticari amaçlarla paylaşabilir ve kullanabilirsiniz. Kişisel ve ticari amaçlarla değiştirmeye ve düzenlemeye izin verilmemiş olabilir.
  • Değiştirmek, paylaşmak ve kullanmak serbesttir: Bunları değiştirebilir, paylaşabilir ve kullanabilirsiniz. Ticari amaçlarla değiştirmeye, paylaşmaya ve kullanmaya izin verilmemiş olabilir.
  • Ticari amaçlarla değiştirmek, paylaşmak ve kullanmak serbesttir: Kişisel veya ticari amaçlarla değiştirebilir, paylaşabilir ve kullanabilirsiniz. Bu seçenek genellikle en az sonuç veren seçenektir.

Bir resim bulduktan sonra

İstediğiniz resmi bulduktan sonra, resme kaynaklık eden siteye gidin ve resmin güncel lisansını tespit edin. Ardından, Creative Commons web sitesine gidin ve lisans ile lisansa ait hüküm, kısıtlama ve alıntı gerekliliklerini anladığınızdan emin olun. Bu araştırmayı tamamladıktan sonra artık bu resmi nasıl ve ne zaman kullanabileceğinizi anlamış olmanız gerekir.

Not

Bing, herhangi bir lisansın bir resimle ilişkili olduğunu veya söz konusu resmi o lisans çerçevesinde kullanabileceğinizi teyit veya ima etmemektedir.

Lisanslar hakkında sorularınız varsa, Creative Commons SSS bölümüne göz atın.

Filtrelenen sonuçlar seçili lisansla eşleşmiyorsa, resim sonuçları sayfasının en altında Geri bildirim'e tıklayın ve bizi bilgilendirin.

See more videos...