AB'deki sonuçları engellemek için gizlilikle ilgili istekler gönderme

optional_search_description

13 Mayıs 2014'te Avrupa Birliği Adalet Mahkemesi (CJEU), belirli kullanıcıların yetersiz, yersiz, alakasız veya aşırı olması durumunda arama motorundan kişinin adını içeren sorgu sonuçlarını kaldırmasını isteme hakkına sahip olduğu kararına varmıştır. Avrupa'da yaşıyorsanız ve Microsoft uygulamasının Bing içindeki adınıza yönelik arama sonuçlarını engellemesini istiyorsanız lütfen bu form bağlantısını kullanın. Sosyal medyayla ilgili engelleme istekleri için lütfen aşağıdaki ek bilgilere bakın.

Bing uygulamasının, söz konusu içeriği yayınlamadığına veya kontrol etmediğine lütfen dikkat edin. İçeriğin, Bing içindeki belirli arama sonuçlarında engellendiğinde içerik web'den kaldırılmış olmaz. İçeriğin web'den kaldırılmasını istiyorsanız içeriği yayınlayan sitenin web yöneticisiyle iletişim kurmanızı öneririz.

Arama motoru olarak Bing kullanıyorsanız, lütfen aramalarınızın sonuçlarını saklamayın. Gelecekte silinme isteğine yanıt olarak, şu anda arama sonuçlarınızda görünen bazı URL'leri listeden çıkarabiliriz. Kişilerin silinme istekleri doğrultusunda Bing nedeniyle arama sonuçları eksik olabilir.

Formdaki her bir ilgili soru için eksiksiz ve alakalı bilgiler sağlamanızı öneririz. İsteğinizi değerlendirmek için sağladığınız bilgileri kullanacağız. Sağladığınız bilgileri doğrulamak veya tamamlamak için başka bilgi kaynaklarını da dikkate alabiliriz. Microsoft, sağladığınız bilgileri gözden geçirirken, gizlilik bildirimimiz doğrultusunda gizliliği sağlamak için var gücüyle çalışmaktadır.

CJEU kararı doğrultusunda sağladığınız bilgiler, Avrupa yasaları uyarınca bireysel gizlilik çıkarınız ile özgür ifade ve özgür bilgi kullanılabilirliğinin korunması konusundaki kamu çıkarı arasında dengeleme yapmamıza yardımcı olacaktır. Sonuç olarak istekte bulunmanız, ilgili arama sonucunun engellenmesini garantilemez. Arama sonuçlarını engelleme isteklerini değerlendirme yaklaşımımızın, CJEU kararının uygulanmasıyla ilgili gelecekte izlenecek yolla tutarlı olmasını sağlamak için yerel veri koruma otoriteleri ve diğer birimlerle yakın temas halinde çalışırız. Belirli sonuçları engelleme isteğinizle ilgili kararımızı kabul etmezseniz yerel veri koruma otoritenizle iletişim kurabilirsiniz.

Yeni CJEU kararının nasıl uygulanacağıyla ilgili birçok soruya yanıt olarak ek yönergeler kullanılabilir oldukça form ve ilgili süreçler değişebilir. Gönderimler zaman içinde yeniden değerlendirilebilir.

Bing, çeşitli sosyal medya siteleriyle ilişkili kullanıcı profillerini, fotoğrafları ve URL'leri Bing arama sonuçlarından engelleme istekleri aldı. İçerik oluşturup sosyal medya sitelerinde paylaştıktan sonra söz konusu içeriği arama sonuçlarından engellemek, silmek veya kaldırmak (hem Bing hem de diğer arama motorlarında) istiyorsanız lütfen bu sosyal medya sitelerinden erişilebilen içerik kaldırma araçlarını ve süreçlerini kullanmayı deneyin. Bu araçlar ve süreçler, sosyal medya içeriğini arama sonuçlarından kaldırmanızın en etkili yolu olabilir.

See more videos...