Bing üzerindeki tıbbi bilgiler

Tıbbi içeriğimizin gözden geçirilmesi konusunda Bing ile uzmanlar arasında nasıl bir işbirliği olduğunu öğrenin.

Bing üzerindeki tıbbi bilgiler, güvenilir tıbbi içerik ortaklarından ve Bing bilgi grafiğinden gelir. Çoğu tıbbi durumla ilgili bilgiler, tıp uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından gözden geçirilir.

Bing üzerinde hangi tıbbi bilgiler bulunur?

  • Tıbbi hastalıklar: Sebepler, semptomlar, önleme, komplikasyonlar, teşhisler, tedaviler ve danışılacak uzmanlar hakkında bilgi edinin.
  • Tanı testleri: Hazırlık için gerekenler, karşılaşılabilecek durumlar, riskler, komplikasyonlar ve test sonuçlarının yorumlanması.
  • Tedavi prosedürleri: Prosedürler öncesinde, sırasında ve sonrasında karşılaşılabilecek durumların yanı sıra riskler ve komplikasyonlar.
  • Semptomlar: Yaygın sebepler, ne zaman doktora başvurmalı ve kendi kendine bakım seçenekleri.
  • İlaçlar: Yan etkiler, etkileşimler ve uyarılar.

Bing medikal bilgiler için hangi kaynakları kullanıyor?

Bing üzerindeki ilaçlar hakkındaki bilgiler First Databank’tan ve diğer medikal web sitelerinden alınır. Focus Medica; sağlık durumları, semptomlar, testler ve prosedürler hakkında bilgi sağlar. Bu bilgiler, tıp uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından gözden geçirilir. Bu ekip, belirli Bing arama terimlerini ya da bu terimler için gösterilen sonuçları gözden geçirmez. Ekip şu anda aşağıdaki profesyonellerden oluşmaktadır:

  • Dr. Bo Burns, DO, FACEP, George Kaiser Aile Vakfı, acil tıp kürsüsü (Oklahoma Üniversitesi)
  • Dr. Ilya Aleksandrovskiy, MD (Buffalo Üniversitesi)
  • Dr. Patrick Kearns, MPH (Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi), PGCert Tıp Eğitimi (Glasgow Üniversitesi), MRCP UK
  • Dr. Rahul S. Gandhi, MPH (Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi), MBChB (Auckland Üniversitesi)

Tıbbi bilgi için arama yaptığınızda, “Diğer kullanıcılar bunları da aradı” başlıklı bir bölüm görebilirsiniz. Bu bilgiler arama davranışından ve bilgi grafiğimizden gelir.

Bir semptom için arama yaparsanız, “İlgili sağlık koşulları” başlıklı bir bölüm görebilirsiniz. Bu bilgiler arama sonuçlarından ve bilgi grafiğimizden gelir. Bu sonuçların alakalı olup olmadıklarını kontrol ederiz.

Bing farklı dillerde nasıl tıbbi bilgi sağlıyor?

Bing, verileri üçüncü taraflardan İngilizce kaynak dil olarak alır ve bunları tercüme eder. Ayrıca uygun olduğunda bilgi eklemek için pazara özgü tıbbi web sitelerinden de veri kullanırız. Tıbbi bilgilerin tercümelerinin, tıbbi tavsiye olarak değil başvuru amacıyla kullanılması amaçlanır. Microsoft bu bilgileri destekleyen verileri incelemediği için tamamen doğru olduğuna dair garanti veremeyiz.

Bir tıp profesyoneline ne zaman başvurmalısınız?

Bing üzerinde bulunan tıbbi bilgilerin tıbbi tavsiye olması amaçlanmaz ve bunlar herkes için geçerli değildir. Tıbbi bir endişeniz olması durumunda doktora başvurun. Tıbbi acil durum söz konusuysa, derhal doktorunuzu ya da yerel acil servis numarasını arayın.

Yanlış bilgilerin bildirilmesi

Bing üzerindeki tıbbi bilgilere ilişkin bir geri bildiriminiz varsa, her sayfanın altındaki geri bildirim bağlantısını kullanın.

Not

Tıbbi bilgiler yalnızca en çok arama yapılan konularda sağlanır ve kapsamlı bir durum veya tedavi listesi olması amaçlanmaz.

See more videos...