Yerlerim için kişisel güvenlik hakkında

Bing Haritalar'da yerler oluştururken güvende kalmanıza yardımcı olacak öneri. 13 yaşın altındaki çocuklar yer oluşturmamalıdır.

Herkese açık yerler, aranabilir özelliğe sahiptir ve kullanıcı tarafından eklenen sonuçlar olarak görünür. Bir yer listesini özel hale getirdiğinizde, bunda arama yapılamaz. Yine de, web adresini paylaşabilirsiniz. Herkese açık yerler İnternet'te herkes tarafından kullanılabilir olduğundan, kaydederken bazı güvenlik önlemleri alın.

Lütfen Windows Davranış kuralları bölümünü okuyarak yönergelere uyduğunuzdan emin olun. 13 yaşın altındaki çocuklar yer oluşturmamalıdır.

Sağduyulu davranın ve güvende kalabilmek için şu önerilere uyun:

  • Daima güvenliğinizi düşünün: Yabancıların okumasını istemediğiniz herhangi bir bilgiyi herkese açmayın. Ayrıca, ailenizin ve arkadaşlarınızın da güvenliğini düşünün.
  • Kimliğinizi koruyun: Gerçek adınızı, okul adınızı, takım adınızı, çalıştığınız yeri veya kişisel olarak tanınmanızı sağlamada kullanılabilecek diğer bilgileri eklemeyin.
  • Ev adresinizi koruyun: Yabancılara yaşadığınız yeri söylemeyin.
  • Kişisel programınızı kendinize saklayın: Yabancıların evde ne zaman yalnız olduğunuzu bilmesine izin vermeyin.
  • Resimlerinizi inceleyin: Fotoğraflarınızda ev numaraları, plaka numaraları veya diğer kimlik bilgilerinin bulunmadığından emin olun.
  • Gizli verileri kontrol edin: Fotoğraflarınızın meta verilerinin veya özelliklerinin, kişisel olarak tanınmanızı sağlayabilecek bilgi içermediğinden emin olun.
  • Bağlantılarınızı kontrol edin: Tanınmanıza yardımcı olabilecek bilgiler içeren web sitelerine veya bloglara bağlantı vermeyin.
  • Diğer kişilerin de güvenliğine yardımcı olun: Başka kişiler hakkında kimlik bilgilerini eklemeyin veya bunlara bağlantı vermeyin ve başka kişilerin kişisel bilgilerinizi eklemesine veya bunlara bağlantı vermesine izin vermeyin.

Burada anlatılan bazı özellik ve işlevler, ülkenizde veya bölgenizde kullanılamıyor olabilir.

İlgili Konular

Bulduklarınızı takip etme
Görüşlerinizi gönderme veya sorun bildirme

See more videos...