Hava durumu raporlarına bakma

Bing Çubuğu'nda şu anki hava durumunu ve beş günlük hava durumunu görün.

Bing Çubuğu uygulamasındaki Hava Durumu düğmesi ile dünyanın her yerinden birden çok şehrin hava durumunu ve hava tahminlerini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca varsayılan bir şehir seçebilir ve şehrin o anki hava durumunu bir bakışta Hava Durumu düğmesinin üzerinde görüntülenmiş olarak görebilirsiniz.

Hava durumu raporunu görüntülemeexpando image

Hava Durumu düğmesi varsayılan konumunuzun o anki hava durumunun grafik resmini otomatik olarak görüntüler. Daha fazla hava durumu bilgisi için aşağıdakilerden birini yapın:

 • Geçerli hava durumu hakkında ayrıntılı bilgileri ve varsayılan konumunuza ait beş günlük tahmini görmek için Hava Durumu düğmesine Bing Çubuğu'ndaki Hava Durumu düğmesinin resmi tıklayın.
 • Farklı bir konumdaki geçerli hava durumu ile ilgili ayrıntılı bilgileri görmek için Hava Durumu düğmesine Bing Çubuğu'ndaki Hava Durumu düğmesinin resmi tıklayın ve sonra eklemiş olduğunuz diğer konumlara ait hava durumu tahminlerinde ilerlemek için sol ve sağ ok düğmelerine tıklayın.
Konum ekleme veya varsayılan şehrinizi değiştirmeexpando image
 1. Bing Çubuğu içinde Hava Durumu düğmesine Bing Çubuğu'ndaki Hava Durumu düğmesinin resmi tıklayın.
 2. Seçenekler'e tıklayın.
 3. Aşağıdakilerden birini veya birkaçını yapın:
  • Listeye şehir eklemek için, Ekle'ye tıklayın, şehrin adını yazın, Ara'ya tıklayın ve sonra istediğiniz şehre tıklayın.
  • Hava durumu tahminlerinde ilerlerken şehirlerin görünme sırasını değiştirmek için şehri seçip yukarı ve aşağı ok düğmelerine tıklayın.
  • Varsayılan şehrinizi değiştirmek için istediğiniz şehri listeden seçin ve Varsayılan Yap'a tıklayın. Varsayılan şehrinizin hava durumu her zaman Hava Durumu düğmesinde görüntülenir ve ilk olarak Bing Çubuğu içinde Hava Durumu düğmesine tıkladığınızda görüntülenir.
 4. Kapat'a tıklayın.
Notlar
 • Burada açıklanan özellikleri görmüyorsanız en son Bing Çubuğu sürümünüz olmayabilir. Yüklemek için Bing Çubuğu indirme sayfası adresine gidin.
 • Burada anlatılan bazı özellik ve işlevler, ülkenizde veya bölgenizde kullanılamıyor olabilir.

İlgili Konular

Bing Çubuğu hakkında
Bing Çubuğu'nda düğmeleri seçme ve düzenleme

See more videos...