Web sitelerini çevirme

Bing Çubuğu, web sayfalarını sizin için otomatik olarak çevirsin.

Bing Çubuğu Translator, web sitelerindeki metni anında diğer dillere çevirmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir makine çevirisi hizmetidir. Bing Çubuğu Translator, bilinen sözcük ve deyimleri diğer dillerdeki karşılıklarıyla eşleştiren Microsoft Translator istatistiksel makine çevirisi teknolojisini kullanır. Makine çevirisi, ana dili farklı olan kullanıcıların web sitesindeki bilgilerin ana fikrini anlamasına yardımcı olabilir, ancak makinenin bir ana dili yoktur ve çevirdiği metin %100 doğru olamaz.

  1. Internet Explorer uygulamasını açın.
  2. Çevirmek istediğiniz web sayfasına gidin.
  3. Bing Çubuğu içinde Çevir düğmesine Bing Çubuğu'ndaki Çevir düğmesinin resmi tıklayın.

    Çevir düğmesini göremiyorsanız, düğmeyi Bing Çubuğu uygulamasına ekleyin. Daha fazla bilgi için bkz. Bing Çubuğu'nda düğmeleri seçme ve düzenleme.

  4. Sayfanın üstündeki Translator çubuğunda, web sitesinin görünmesini istediğiniz dili seçin.

    Çevrilen bir cümleyi web sayfasında özgün dilinde görmek için sayfa çevirisinin üzerine gelin.

Bing Çubuğu Translator hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Çevirmen giriş sayfasına gidin. Desteklenen diller, geri bildirim gönderme ve Microsoft Translator ile ilgili diğer sorular hakkında bilgi için bkz. Microsoft Translator Yardımı.

Notlar
  • Varsayılan tarayıcı dilinizin dışında bir dille yazılmış bir web sayfasını ziyaret ettiğinizde, Bing Çubuğu Translator otomatik olarak sayfayı çevirmek isteyip istemediğinizi sorar. Web sayfasını varsayılan tarayıcı dilinize çevirmek için Bing Çubuğu arama kutusunun altında görünen uyarıda Evet'e tıklayın.
  • Aynı web sayfasına baktığınız sürece Bing Çubuğu Translator açık kalır. Farklı bir web sayfasına gittiğinizde, yeniden çevirmeyi seçene dek Bing Çubuğu Translator kapalı durumda kalır.

İlgili Konular

Bing Çubuğu hakkında

See more videos...